Ďalšia Prdchadzajúca Obsah

4. FAQ

4.1 Problémy s prekladom

Nemôžem preložit bftpd

Dajte mi vedieť. Prosím povedte mi, akú architekturu a OS použivate a dajte mi kompletný výstup kompilácie (configure a make). Ja nedostávam veľa mailov, tak skúsim odpovedať na Vaše otázky. Pokiaľ neodpovedám, tak som určite na vašu poštu zabudol, tak mi to prosím pošlite ešte raz :)

Sú tam neznáme upozornenia

Je pravdepodobné, že kompilovanie bftp na danej flatforme nemám otestované, kľudne Vám môže dať nejaké upozornenia. Dokonca to môže preloži úspešne a bez havárie. Prosím povedzte, aké nejasné upozornenia môžu zapričíniť problémy prekladaču.

Hovorí mi "I can't use wtmp"

Ty máš pravdepodobne spustený Solaris. Nemám prístup k počitaču Solaris, takže som nebol na ňom schopný odskúšať wtmp funkcie. Ak ty dostáváš tieto upozonenia, tak nevieš, čo je to wtmp a nemám zaujem, ti inak ti pomôcť.

4.2 Problém, keď sa ho pokúsim spustiť

Ja dostanem také upozornenie "Could not get peer IP address."

Ty si naštartovat bftpd z konzoly. Pokiaľ ho chceš spustiť samostatné, musíš ho použiť s voľbou "-d". Keď ho chceš nastaviť ako inetd server, pozri hore. Ty ho môžeš testovať s použitím:

hostname:~$ ftp localhost

Dostánem také upozornenie "Bind failed: Address already in use."

Táto chyba znamená, že už iný proces obsadil tento port, hoci vy chcete, aby bftp behal na ňom. Vy môžet tento port nastaviť v bftp.conf s nastavením portu v globálnej štruktúre. Vychodiskový je 21. Ak nemôžete zmeniť, tak ste pravdepodobne zabudli vypnúť váš povôdný FTP server. Pozri v /etc/inetd.conf a v "ps auxwww | grep ftp".

4.3 Problémy s FTP behom.

Dostanem takú chybu "500 Unknown command: 'foo'"

Váš učastnik poslal serveru príkaz, ktorému nerozumie. Toto je vaša chyba, pokiaľ nemáte zapísane skutočne príkazy. Prosim skontrolujte typografické chyby a pošlite my chybu, ak ste si isty, pokiaľ je tá chyba naozaj skutočna.

Ukončenie terminalového sedenia s chybou 421

Ak sa pokúsite prihlásiť s chybným heslom, tak bftpd ukonči spojenie. Ak sa už predtým objavila chyba, alebo chyba prišla pred prihlasením, tak je to určite bug. Prosím povedzte mi o tom.

4.4 Rôzne

Ako urobí počas behu kompresiu?

Povedzte, či máte priečinok nazvaný foo. Pokiaľ tam nie je súbor foo.tar.gz, vy môžete RETR tento súbor cez FTP a on bude obsahovať priečinok foo, tar-gzipovaný. Vy môžete RETR nasledujúce súbory:

Ak chcete použivať tieto, tak musíte ich preložiť s bftpd ( pozrí inštálačnu sekciu).

Moje nastavenia pre anonymného uživateľa neexistujú.

Pokiaľ máte štruktúru s názvom ALIAS=... v ňom, tak nesmieš doňho vložiť dalšie nastavenia. Miesto toho ju zapísať do štruktúry ukazujúceho aliasom.

Kde je taká malá dokumentácia?

Na to je odpoveť jednodúcha, niekto napíše niečo :)
Ja neviem už toho viac niečo zapísať, pokiaľ keď vy máte lepšiu predstavu zlepšiť dokumentáciu, prosím povedzte mi. Rovnáko to platí pre preklad dokumentácie. Ak chcete niečo prispieť, urobte to, ale dbajte na typografické chyby a gramatiku.


Ďalšia Predchadzajúca Obsah