Dalej Wstecz Zawartość

4. FAQ

4.1 Problemy z kompilacją

Nie mogę skompilować bftpd

Daj mi znać. Powiedz na jakim systemie i architekturze go kompilowałeś, prześlij też wyjście całego procesu kompilacji (configure i make). Nie dostaję póki co ton poczty, więc postaram się rozwiązać Twój problem. Jeśli natomiast nie odpowiem, pewnie zapomniałem o Twoim mailu, więc go ponów :)

Występują dziwne ostrzeżenia

To jest całkiem możliwe na platformach, na których nie testowałem bftpd. Nawet jeśli bftpd skompiluje się prawidłowo i działa bez zarzutu, proszę, prześlij mi informacje na ten temat, gdyż kompilator moze powodować niezauważalne na pierwszy rzut oka problemy.

Make mówi, że nie mogę używac wtmp

Prawdopodobnie używasz Solarisa. Ponieważ nie mam dostępu do takiej maszyny, nigdy nie mogłem sprawdzić jej wtmp. Jeśli otrzymujesz taki komunikat i nie wiesz czym jest w ogóle wtmp, nie martw się o to. Jeśli jest inaczej, pomóż mi rozwiązać problem.

4.2 Problemy przy uruchamianiu

Otrzymuję komunikat "Could not get peer IP address."

Uruchomiłes bftpd przez konsolę. Jeśli chciałbyś z niego korzystać w trybie standalone, musisz dodac opcje "-d". Jeśli jednak ustawiłes go jako usługę inetd, sprawdź to przez:

hostname:~$ ftp localhost

Dostaję błąd "Bind failed: Address already in use."

Ten błąd oznacza, że inny proces już wykorzystuje port, na którym chcesz uruchomić serwer bftpd. Możesz zmienić numer portu bftpd w pliku konfiguracyjnym (bftpd.conf) - opcja PORT w strukturze globalnej. Domyślnie ustawiony jest na 21. Jeśli nie zmieniałeś tego portu, prawdopodobnie zapomniałeś wyłączyc swój stary serwer FTP. Zajrzyj do /etc/inetd.conf oraz do wydruku polecenia "ps aux | grep ftp".

4.3 Problemy podczas sesji FTP

Mam błąd podobny do "500 Unknown command: 'foo'"

Twój program wysłał komendę, której bftpd nie rozpoznał. To jest mój błąd, chyba ze rzeczywiscie wysłałes nieistniejące polecenie. Sprawdź czy się nie pomyliłeś przy jego wpisywaniu i wyślij mi raport, jeśli masz pewność, że komenda byla dobra.

Sesja konczy się błędem 421

Jeśli próbujesz się zalogować ze złym hasłem, bftpd zerwie połączenie. Jeśli się zalogowaleś zanim błąd się pojawił, bądź błąd wystapił przed zalogowaniem, to na pewno jest moj błąd. Powiedz mi o tym.

4.4 Różne

Jak działa kompresja w locie?

Załóżmy, ze masz katalog nazywający sie foo. Nawet jeśli nie ma pliku o nazwie foo.tar.gz, możesz jednak użyc polecenia RETR i bedzie on zawerał zawartość katalogu foo, tar-gzipowaną. Możesz rownież ściagać pliki:

Jeśli chcesz korzystać z tej opcji, wkompiluj ja najpierw (patrz sekcja: instalacja)

Moje opcje dla połączeć anonymous nie działają

Jeśli w strukturze jest opcja ALIAS=...., nie musisz uzupelniać jej opcjami. Zamiast tego, zrób to w sekcji, do której sie alias odnosi.

Dlaczego dokumentacja jest tak uboga?

Odpowiedź jest prosta, nikt niczego nie napisał :)
Nigdy nie wiem co napisać, więc jeśli masz jakąś wizję wzbogacenia dokumentacji, proszę, poinformuj mnie o tym. To samo dotyczy tłumaczen na inne języki. Jeśli chciałbyś coś stworzyć, zrób to, jednak zwracaj uwagę styl i literówki.


Dalej Wstecz Zawartość